Jocelyn Stockwood

Jocelyn Eira Stockwood

23. prosince 2009 v 23:22 | Ninsie
Celé jméno: Jocelyn Eira Stockwood

Národnost: irská

Vzhled postavy: Jocelyn je vysoká jen 167cm. Postavy je štíhlé a drobné. Má světlou pleť, na nose a tvářích pihy (a pokud je jedno z těch hodně slunečných období, objevují se i na pažích, zádech, ramenou a nohou). Oči jsou nazlátlé barvy, připomínají karamel a dost velké, takže snadno, spolu s pršáčkem a srdčitými plnými rty mohou být považovány za nejvýraznější rysy. Vlasy má husté, neposedně hodně zvlněné, téměř kudrnaté (pokud je vlhko), a zářivě rezavé, sahají jí do poloviny zad. Na kříži se jí táhne světlá dlouhá jizva, která je památkou na útok upírů, když jí bylo patnáct let a který téměř nepřežila. Díky ní má sníženou teplotu a občas se klepe zimou.
Po prvním ročníku na lykanské akademii si pořídila malý piercing do pupíku, po určité době pak drobné tetování na šíji s pro ni specifickým významem, ale většinou je zakryté vlasy.

Vzhled postavy ve vlčí podobě: drobná bílá vlčice. Srst má hustou, středně dlouhou, a když se naježí, připomíná bílou kuličku. Oči si zachovávají stále stejnou barvu jak v lidské, tak i ve vlčí formě. V podpaží má stříbřitý flek, který však běžný pozorovatel nemá šanci zahlédnout, takže je považována za čistě bílou. Drápky jsou logicky světlé.

Charakter postavy: Jocelyn je hodně impulzivní osoba. Je tvrdá, přímá a dost rázná. Má sklony k agresi, je tvrdohlavá a neústupná, hrdá, ale i upřímná. Má silný smysl pro fair play, uvažuje hodně racionálně, ale stává se, že se jí do úsudku zapletou i city. Uvažuje logicky, sleduje své cíle, je urýpaná, nebojí se konfrontace s okolím. Okruh přátel si velice pečlivě vybírá, jinak jede ve svém kaktusovitém módu. Je poměrně introvert s extrovertními momenty, ale ani v těchto chvílích to neznamená, že se druhému otevře.
Nesnáší lidi bez vlastní identity, laciné kopie a přehnané tragédy. Špatně odpouští křivdy a ještě hůř je zapomíná. Platí za poměrně nepředvídatelnou a na povrchu odtažitou pichlavou osobu.
Pro Jocelyn jako vlčici je charakteristická rychlost, hbitost a pružnost. Nevyniká silou ani není typický rváč. Silná stránka je u ní logika a záludnost, schopnost předvídat a vytipovat slabé místo protivníka.

Historie postavy: Narodila se v přímořském městu Galway, jako poslední potomek O'Callaghanů, který je vládnoucím irským rodem. Její děda Seamus O'Callaghan je Alfou Irské Hlavní Rady, která se nachází v tomtéž městě, a babička je bývalá diplomatka, současná ředitelka hlavního Archivu Rady. Má o sedm let staršího bratra Nathaniela, se kterým ale bohužel nevyrůstala. Jsou spíše "prázdninoví sourozenci", protože její matka a ani věčně zaneprázdněný otec, nebyli schopni zajistit výchovu nečekaného druhého dítěte. Imogen měla o svém životě po prvním dítěti naprosto jiné představy a druhé vyloženě odmítala. Nicméně když neplánovaně po letech otěhotněla, její manžel Malcolm (té doby pracovně vytížený Alfa Skotské Hlavní Rady) jí nedovolil podstoupit přerušení těhotenství a do osudu malé Jocelyn tak zasáhli prarodiče, kteří si ji hned po porodu vzali k sobě a vychovávali jako vlastní dítě. S matkou má Jocelyn poněkud neurčité a vyostřené vztahy, s otcem je to pak takové trochu rozpačité, ale brášku zbožňuje, protože ten na ni nedá dopustit.
Jocelyn chodila do klasické školy s ostatními dětmi, od čtyř let ji kvůli hyperaktivitě a také kvůli tomu, že se uměla "vrtět" dřív, než doopravdy chodila, nechal Seamus zapsat na balet pro děti. Jocelyn však balet chytl takovým způsobem, že ve dvanácti zkusila talentové zkoušky na Covent Garden a prošla výběrovým řízením a byla přijata. Na této škole strávila tři roky do absolutoria, kdy bylo čím dál těžší uhlídat projevující se vnitřní zvíře, což mělo za následek vyhrocené vztahy s autoritami. Nicméně školu ukončila a přešla na lykanskou akademii, kterou absolvovala. Už od útlého věku měla přesnou představu, co chce dělat a šla si za tím. Proto neváhala a absolvovala výcvik a školení na diplomacii a odtud se její další kroky ubírají po přesné cestě diplomatky Hlavní Rady.


 
 

Reklama